دربارۀ من

هوالمعشوق…

از رنج زندگی، به ادبیات پناه آورده‌ایم؛ به واژه‌های خیال‌انگیز و آهنگین، به آه، نگاه و نگاره. به عشق، به مهر، به دوست داشتن…

المیرا شاهان
کارشناس‌ارشد زبان و ادبیات فارسی
معلم فارسی، روزنامه‌نگار، شاعر، نویسنده و گوینده

شاید اگر برای نخستین‌بار به این تارنما آمده‌اید، متوجّه صفحه‌های متعدد آن نشوید. بنابراین توضیح هریک از صفحه‌ها را با شما به اشتراک می‌گذارم. اما پیش از معرفی، گفتن این نکته را ضروری می‌دانم که برای تهیۀ هر بخش زحمت بسیار کشیده‌ام و آنچه می‌بینید آینۀ سال‌ها تلاش و کوشش پیوسته است. از دوست عزیزم، مریم مشایخی، که برای نمایش این تلاش، زحمت فراوان کشید تا شعرها، نوشته‌ها، پرونده‌ها و پادکست‌ها این‌گونه به بار بنشینند و در برگه‌های متعدد طراحی و اجرا شوند، سپاسگزارم.

شهرزاد قصه‌گو: این صفحه، دربرگیرندۀ قصه‌خوانی من در نقش شهرزاد قصّه‌گو و روایت حکایاتِ کتاب هزار و یک شب، نوشتۀ عبداللطیف طسوجی است. ساخت این پادکست‌ها نیز برعهدۀ خودم بوده است.

شعر عاشقانه: قریب به سه سال، با مطالعۀ دیوان و کتاب‌های بسیار از شاعران دیروز و امروز، آن دسته از اشعاری که با عشق و دوست داشتن آمیخته‌اند، سوا کردم. طرح‌هایی که به هر یک پیوسته‌اند نیز با حوصله و تلاش من مهیا شده‌اند.

پادکست‌ها: در این ستون و صفحه، هرچه در این سال‌ها با موضوعات و به مناسبت‌های مختلف خوانده‌ام یا ساخته‌ام، قابل مشاهده است.

نوشته‌ها: در شلوغی شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌نویسی هنوز و همچنان لطف دیگری دارد. نوشته‌های این بخش به‌نوعی ادامۀ وبلاگ‌نویسی است. البته برخی از یادداشت‌ها، گزارش‌ها و مقاله‌های مطبوعاتی‌ام نیز در این صفحه قرار گرفته‌اند.

خانم فارسی: تولید محتوای آموزشی برای دانش‌آموزان یکی از دغدغه‌های من است. بخشی از محتوای آموزشی که در مدرسه برای دانش‌آموزانم فراهم کرده‌ام، در این صفحه به نمایش درآمده‌اند. هرچند بخش حرفه‌ای را بنابر مصالح شخصی به اشتراک نگذاشته‌ام.

معرفی کتاب: برای ما کتاب‌خوان‌ها و کتاب‌دوستان، گفتن از تجربۀ خواندن و ترویج کتاب‌خوانی لذتی مضاعف دارد. در این ستون و صفحه به معرفی و پیشنهاد کتاب‌هایی که دوست داشته‌ام می‌پردازم. اگر در بخش نظرات، نام کتاب‌های خوبی که خوانده‌اید یا دیدگاهتان دربارۀ کتابی که پیشنهاد کرده‌ام بنویسید، باعث خرسندی است.

معرفی فیلم: سینمای ایران و جهان، آثار خوب بسیاری خلق کرده است که معرفی بهترین‌ها می‌تواند علاقمندان را به دیدن بهترین‌ها ترغیب کند تا دیگر برای فیلم‌های درجه‌چندم و سطح پایین وقت نگذارند. در ستون و صفحۀ معرفی فیلم، این موضوع را مورد توجه قرار داده‌ام. در بخش نظرات، جای دیدگاه شما و فیلم‌های پیشنهادی‌تان خالی است.

پرونده‌ها: آن‌چه در این صفحه آمده، لیستی از پرونده‌هایی است که با همکاری دوستانم برای مطبوعات، رسانه‌ها و سایت‌های متعدد پدید آورده‌ام. دبیری هرکدام بر عهدۀ من بوده است و نوشته‌های من و دوستانم به مرور در هر پرونده قرار خواهد گرفت.

سپاس از همراهی‌تان.

درباره سایت

از رنج زندگی، به ادبیات پناه آورده‌ایم؛ به واژه‌های خیال‌انگیز و آهنگین، به آه، نگاه و نگاره. به عشق، به مهر، به دوست داشتن…

پیوند دوستان

Copyright 2020 | Elmirashahan.ir | All Rights Reserved